Визначальними чинниками при прийомі на роботу є також освіта і попередній досвід роботи. Логістами працюють люди з вищою профільною, а також технічною і економічною освітою. Деякі фахівці здобувають логістичну освіту як другу вищу. Проте останніми роками відділення з підготовки логістів почали відкриватися у державних вузах, що дає змогу випускникам шкіл одразу опановувати ази цієї нової професії. З обов'язкових навиків назвемо володіння комп'ютером, знання спеціальних програм, з факультативних - знання юриспруденції (багато операцій, які проводяться логістом, мають бути здійснені в рамках існуючого законодавства, інакше підприємству загрожують серйозні штрафи). Організації, що мають ...view middle of the document...
Потім вони стануть поступово підвищувати свій професійний рівень. Що різностороннішими знаннями і навиками в різних сферах бізнесу і виробництва новачок володітиме, то легше він надалі працевлаштується, успішніше впорається із складнощами роботи і швидше просунеться кар’єрними сходинками.
Зрозуміло, що в крупних компаніях є спеціалісти або навіть цілі відділи, які виконують локальніші завдання, тоді як логістик контролює і координує їхні дії. Невеликі фірми довіряють таку справу одній людині, причому деякі обов'язки бувають виключені з наведеного переліку. Наприклад, якщо фірма не має іноземних постачальників, партнерів і клієнтів, відпадає необхідність роботи з митницею тощо. Таким чином, перелік обов'язків логіста можна змінити, зменшити або розширити в залежності від специфіки діяльності конкретної фірми.
Підприємствам, де немає власного логістика або логістичного відділу, допомагають налагодити роботу логістичні компанії. Часто навіть крупні фірми вдаються до послуг фахівця тоді, якщо вони не вважають доцільним тримати в штаті логістика або не здатні вирішити проблеми своїми силами. Щоб працювати в логістичній фірмі, необхідні великий практичний досвід, вміння винаходити нові схеми, підлаштовуватися під вимоги замовника.
Кар'єра логіста вибудовується шляхом накопичення професійного досвіду. Необов'язково починати з посади оператора або диспетчера, але розуміти суть бізнес-процесів і операцій необхідно кожному мідл-менеджеру тощо. Вузівські випускники-логісти зазвичай приходять у галузь на позицію технолога-аналітика, потім, набравшись практичних знань і побачивши бізнес-процеси зсередини, можна за 2–3 роки посунутися у мідл-менеджмент. Подальша траєкторія руху до «вершин» неабиякою мірою залежить від індивідуальних рис: харизми, налаштування на кар’єрне зростання та наявності рис менеджера.
Робота у сфері логістики не для ледарів або любителів швидкої наживи. Тут знаходять себе ті, хто звик орієнтуватися на власні сили, досягнення і отримувати задоволення, гордо поглядаючи на плоди своєї праці.
Де працює менеджер з логістики:
У всіх крупних компаніях, які стикаються з необхідністю зберігати, переміщати матеріали або готову продукцію, існують спеціальні відділи або служби. Невеликі підприємства теж використовують елементи логістики. Крім того, є компанії, які спеціалізуються виключно на логістиці.
Особисті якості:
У цій професії потрібні такі особові характеристики, як системне мислення полководця, аналітичні і організаторські здібності менеджера, висока комунікабельність артиста, щоб знаходити спільну мову з різними людьми, від водіїв вантажівок до чиновників Митного комітету і гнучкий розум шахіста. Крім того, далеко не вся інформація в логістиці піддається аналізу, тому необхідна також відмінна інтуїція і дар передбачення.
Скільки отримує менеджер з логістики?
Ієрархічні сходи логістів складаються з трьох рівнів: молодший персонал простій виконавець; середній аналітик і координатор, керівник структурного підрозділу служби логістики,...